שלווה ברטי ביוגרפיהשלווה ברטי נולדה למשפחה בת -5- ילדים, בשכונת עין התכלת בנתניה
בילדותה, אביה נהג להעלות אותה על השולחן כדי שתשיר לו ולחבריו, ואף, דחף אותה לעלות ולשיר על כל במה אפשרית, הוא בעצמו היה זמר חתונות וזמר אופרה חולמני.

שלווה, בבית-הספר היסודי הפכה לסולנית המקהלה וניגשה לפסטיבלי ילדים בעיר הולדתה, תמיד הגיעה למקומות הראשונים.
בתיכון, הקימה להקת נוער ובלילות שרה עם להקות חתונות בעיר ואף מחוץ לעירה, בצבא שירתה בלהקה-צבאית,יחד עם שרון ליפשיץ, ריטה, רמי קליינשטיין, דץ ודצה, יוסי סייאס ועוד רבים מפורסמים וטובים.

לאחר השירות הצבאי שכלל הופעות בלבנון, בזמן מלחמת-לבנון הראשונה,ובכל רחבי הארץ השתתפה במחזמר של תאטרון הקאמרי, "יוסף וכותונת הפסים", ונסעה עם להקתו של גברי לוי להופעות בפלורידה ובארגנטינה.

משרד החוץ בחר בה לייצג את ישראל במדינות כמו, ארה"ב, רוסייה, צרפת, איטליה, בוכרה אוזבקיסטן ועוד, ועוד… כמעט כל אירופה נחרשה בהופעות בכל קהילה אפשרית, שלווה ייצגה את ישראל גם בהופעות של הסוכנות היהודית בארץ ובחו"ל פעמים רבות במשך השנים, ובארה"ב שרה בכנסיות רבות של שחורים, ובהם בכנסייה של ויטני יוסטון שהייתה שרה באטלנטה כשהייתה ילדה.

שלווה ברטי השתתפה בשלושה קדם-אירוויזיון כשהיה בתיפארתו בניסיון לפרוץ את מעגל ההכרה שלה בחו"ל בשירים "התפילה", "מים ", שהפך לריקוד -עם, ו"הלוואי עלייך ועליי" -"קדמי האירוויזיון" הביאו לעלייה משמעותית בהכרה הציבורית שלה בישראל.

בצרפת ראה אותה אמרגן ידוע בשם גו"רג והציע לה לחתום איתו חוזה הקלטות, היא הקליטה כמה שירים איתו שייצאו לרדיו הצרפתי והקנדי,
והשתתפה בשלושה פסטיבלים אירופיים, גם בבולגרייה השתתפה בפסטיבל וזכתה בהמון תשומת לב רדיו וטלוויזיה.

בפורטו ריקו השתתפה בפסטיבל של -22- מדינות וייצגה את ישראל, וגם שם זכתה להכרה ולהופעות ברחבי המדינה היא הופיעה בארגונים של היהודים הדסה בני ברית ועוד, רבים מנשיאי ישראל בחרו בה לשיר את ההמנון התקווה בכל הזדמנות אפשרית, בבית הנשיא עם פוליטיקאים רבים מרחבי העולם, בכנסת ישראל בכנסים ממשלתיים.

גברי לוי בחר בה לשיר עם להקתו ועם הזמרת דייאנה רוס, לפתוח את חגיגות כינוס הפועל, גם יצחק תשובה המילירדר, בחר בה לשיר ביום פתיחת
המלון פלאזה,יחד עם הזמר פול-אנקה, בכיכר בניו-יורק בשדרה החמישית מול אלפי אנשים ורשתות טלויזיה מכל העולם, בניו-יורק, גם שרה את התקווה בתחרות איגרוף עולמית בין מתחרה (יהודי יורי פורמן), לאלוף-העולם הלטיני של אותה שנה.

לשלווה יש עד היום -10-אלבומים שהוציאה בישראל, צרפת, וארה"ב, שלווה מדברת שלוש שפות ושרה בשש שפות, לשלווה ניסיון רב בריאיונות רדיו ותוכניות טלוויזיה בישראל ובחו"ל, בגיל -47-באחת מההופעות עם להקתו של גברי לוי ,"שלום", ראה אותה אמרגן וסוכן ישראלי לשעבר,אמיל לוי, והציע לה לבוא לפלורידה וללמוד חזנות רפורמית, שלווה הייתה אחרי תוכנית טלוויזיה "ריח-מנטה"והחליטה, עם בעלה לשעבר, אלון אלרואי, שהיא הולכת לעשות את זה, לשלווה ואלון יש -3-ילדים, ליאן, הגדולה, ותאומים אוריאל וים, שהיום בשנת 2016 הם משרתים בצה"ל.

החזנות תמיד משכה וריגשה אותה, היום, בשנת 2016, שלווה ברטי משמשת כחזנית -רפורמית, מבוקשת מאוד בקבלות שבת ובחגים, בבתי כנסת רבים בארה"ב, ונהנית מכל רגע.

היום היא עובדת על אלבום חדש שהיא מקדישה אותו לאמא שלה, ומתכננת חזרה לישראל, אחרי -10-שנים של גלות, האנשים שעובדים איתה על האלבום החדש, הם: עופר-שרביט- המעבד והמפיק המוזיקאלי, שעשה את האלבום "זהב", "אופרה-אחרת"ועוד… הוא האיש האחראי על הרבה שירים טובים ויפים, הכוון האופראי -פופי שהיא שרה בו, הוא אחד האנשים הקרובים לה ביותר ושותף גדול להצלחה בקריירה שלה, המעבד והמפיק המוזיקאלי דודי ניזרי, ששירת איתה בלהקה הצבאית, חי וגר שנים רבות בפלורידה, ואף-היה לאחד הישראלים הבודדים שזכו לפרס הגראמי הנכסף בארה"ב, הנגנים המשתתפים באלבום, הם: נגנים שליוו את רוד-סטיוארט וויטני יוסטון ועוד…

שלווה מתכננת לחזור לישראל בעוד כשנה ולהמשיך ולהופיע, עובדת על מופע חדש משיריה, עם בני משפחתה שרובם נגנים וזמרים ומתכננת להמשיך לשיר ולהתפלל למען אנשים בארץ ובעולם כולו, להגשים ולכבוש עוד, ועוד יעדים מוזיקאליים ככל האפשר.
תודה -רבה שקראתם את הביוגרפייה שלה